O akcji

Stowarzyszenie INTEGRACJA i WSPÓŁPRACA jako jeden ze swoich celów statutowych ma zapisaną promocję sportu, ekologii i turystyki, jak również działalność edukacyjną, zwłaszcza w zakresie propagowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.

Dla większości młodych ludzi okres wakacji kojarzy się z beztroską i odpoczynkiem. Po trudach związanych z nauką przychodzi czas wytchnienia. Zapełniają się dworce kolejowe i autobusowe, dzieci i młodzież przemierzają kilometry dróg w poszukiwaniu słońca i przygód.

Nie zawsze jest jednak tak, że wakacyjne przygody i beztroska kończą się szczęśliwie. Zdarza się, że w niektórych rodzinach czas relaksu staje się czasem żałoby, w najlepszym zaś przypadku smutku. Brak odpowiedzialności oraz brawura, jak również przeświadczenie o wszechmocności przyczyniają się do nieszczęść.

Tak nie musi być! Jeśli tylko w odpowiednim momencie dotrzemy z jasnym przekazem do młodych ludzi oraz ich rodziców, możemy zapobiec wakacyjnym tragediom. Stąd też jedenaście lat temu Stowarzyszenie INTEGRACJA i WSPÓŁPRACA zapoczątkowało autorski program pn. „Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje”.

Rodzinne święto

  • Nasz projekt to synteza słowa oraz muzyki. Poprzez różnego rodzaju gry i zabawy edukujemy młodych ludzi w zakresie odpowiedzialnych postaw.
  • Chcemy, aby uczestnicy festynu potrafili udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy oraz wiedzieli jak zachowywać się, do chwili przyjazdu na miejsce wypadku profesjonalnych służb ratowniczych. Dzięki współpracy ze strażą pożarną w trakcie każdego festynu prezentujemy najnowszy sprzęt, jaki strażacy mają do dyspozycji.
  • Policjanci współpracujący z naszym Stowarzyszeniem uczą rodziców, w jaki sposób rozpoznawać u dziecka symptomy uzależnienia. Do dyspozycji rodziców są także współpracujący z nami psychologowie, którzy uczą postępowania z młodym człowiekiem w sytuacji, gdy rodzice mają już pewność, że dziecko zażywa narkotyki.
  • Biorąc pod uwagę fakt, że nasza akcja ma charakter rodzinnego festynu, nie zapominamy także o najmłodszych, dla których także przygotowujemy liczne atrakcje. Współpracujący z nami aktorzy teatralni przygotowali na potrzeby naszej akcji, specjalny mini – spektakl, który bawiąc, jednocześnie uczy. Jesteśmy głęboko przekonani, że od najwcześniejszych lat trzeba wyrabiać w dzieciach dobre nawyki, co w przyszłości owocować będzie rozsądkiem i odpowiedzialnością.